Kasko sigortası
için en uygun
fiyatlar
Kasko değer listesi ile araç kasko değeri hesaplama ve sorgulama yapabilir, en ucuz ve en uygun fiyatlı kasko sigortasını birçok sigorta şirketini karşılaştırarak bulabilirsiniz.

Kasko Araç Değer Listesi

Arabanızın güncel kasko değeri bedelini hemen öğrenmek için, aracınızın tam marka modelini aşağıdaki alanlardan seçiniz.


Aracınızın Markası
Aracınızın Model Yılı
Aracınızın Tipi

Kasko Araç Değer Listesi Nedir?
Araç değer listesi, aracınıza kasko sigortası yaptırırken veya aracınızın motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri sırasında kullanılan, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) tarafından her ay güncellenerek yayınlanan bir listedir. TSRŞB, sigorta işlemleri için motorlu kara taşıtlarının araç değerlerini piyasa fiyatlarını göz önüne alarak belirleyerek güncel kasko değer listesini tespit eder. On beş yaşına kadar araçlar için araç kasko değer listesi hazırlanır. Eğer araçlar 15 yaşından büyük model ve tipte ise, sigorta bedelleri taraflar (sigortalı ile sigorta şirketi) arasında mutabık kalınarak tespit edilir. Hangisi.net, sunmakta olduğu -TSRŞB tarafından hazırlanan- kasko araç değer listesinin esas alınarak kullanılacağı işlemlerde hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Bu sitenin tüm içeriği, tüm doğan haklar ve yasal sonuçlarla birlikte Hangisi.net'in yazarlık hakkına tabidir. Telif hakkı yasasının gereklerini ihlal etmediğiniz sürece ayrı sayfalar ve/veya bölümler yükleyebilir ya da yazdırabilirsiniz. Hangisi.net'in önceden yazılı izni olmadan çoğaltma (bütün ya da bölüm olarak), değişiklik ya da genel ya da ticari amaçla sitenin kullanımı kesinlikle yasaktır.